Öğretmenlik Uygulaması II Dersine İlişkin Duyuru

 

1. Üniversitemiz öğrencilerinin “Öğretmenlik Uygulaması II” dersini Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde almaları için ders kayıt döneminde bu dersi seçmeleri yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur. “Öğretmenlik Uygulaması II” dersi 03 Nisan 2023 tarihinden itibaren Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yüz yüze yapılacaktır. 

2. Üniversitemiz öğrencileri dilerlerse “Öğretmenlik Uygulaması II” dersini, ikamet ettikleri illerde bulunan üniversitelerden alabilirler. Bu durumdaki  öğrencilerimizin Öğretmenlik Uygulaması II dersini almak istedikleri üniversiteye başvurmaları gerekmektedir. Diğer üniversitelerden bu dersi alacak olan öğrencilerimizin Üniversitemizde bu dersi almayacaklarına dair 24 Mart 2023 tarihine kadar online (https://kilis.edu.tr/tercih/) beyanda bulunmaları önemle rica olunur. 

3. Diğer üniversitelerin lisans öğrencileri Öğretmenlik Uygulaması II dersini Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki imkânlar ölçüsünde üniversitemizde alabilirler. Bu öğrencilerin https://kilis.edu.tr/tercih/ Linki üzerinden  24 Mart 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.