Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Kanter, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Düzenlenen “Karabağ Zaferi Konferansı”na Katıldı

 

9 Kasım 2020 tarihinde elde edilen Karabağ Zaferi, Azerbaycan için millî bir gurur olmasının yanı sıra Türkiye-Azerbaycan ilişkileri, bölge dinamikleri ve bölgenin geleceği üzerine de önemli sonuçları olan bir zaferdir. Zaferin ikinci yıl dönümüne girilirken Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından "Karabağ Zaferi Konferansı: Azadlığa Kavuşan Kadim Vatan" başlıklı konferans programı düzenlendi. Alanında uzman kişilerin değerlendirmelerde bulunduğu konferans, İletişim Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Karabağ’daki 30 yıllık Ermeni işgalinin yarattığı tahribat ve bölgedeki Ermeni terörü, Karabağ Zaferi’nin askeri stratejiler açısından değerlendirilmesi, zaferin kısa, orta ve uzun vadede bölge dinamiklerine ve bölge ülkeleri arasındaki ilişkilere etkileri ile Karabağ Zaferi’nin medya ve enformasyon boyutunun da ele alındığı konferansa, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Kanter ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Osman Taşkın da katıldı.