Üniversitemizde “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” Başlıklı Konferans Gerçekleştirildi

 

Üniversitemizde, Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun katkıları ile Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın sunumlarıyla “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” başlıklı konferans gerçekleştirildi. 

Konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Üniversitemiz hocaları ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan konferansta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Üniversitemizin kurulduğu günden bu yana katettiği ilerlemelere değinen Rektörümüz Karacoşkun, bundan sonraki süreçlerde nicelikten niteliğe yönelerek akademik anlamda daha iyi bir noktaya taşınma sürecine gelindiğini bu bağlamda kalite süreçlerinin son derece önemli olduğunu aktardı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, öncelikle “kalite” kavramından bahsetti. Kalite güvencesinin artan önemi, paydaşların kalite algısı, Yükseköğretimde kalite güvencesi, kalite güvencesinin hedefleri, kalite güvencesi sistemleri, YÖKAK ve kalite güvencesinin çerçevesi ile kalite güvencesi ve akreditasyon uygulaması konu başlıklarından hareketle kalite güvencesi ve akreditasyon sürecini anlattı. YÖKAK tarafından gönderilen anketlerin doldurulmasının son derece önemli olduğunu özellikle vurguladı. 

Konferans, Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun'un YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’a hediye takdimi ile sona erdi.