Rektörümüz Karacoşkun, Mesleki Eğitim Fuarı'nı Ziyaret Etti

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, PIKTES İl Koordinatörlüğü ve Mesleki Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü organizesinde düzenlenen Mesleki Eğitim Fuarı'nı ziyaret etti.

Rektörümüz Karacoşkun, ilimizde Mesleki ve Teknik Eğitim çatısı altında yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi stantlarının yanında Kilis Belediyesi Meslek Edindirme Kursu standını da ziyaret ederek görevlilerden bilgi aldı. 

M.Abdi Bulut Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen kısa müzik dinletisine de katılan Karacoşkun; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı ve PIKTES İl Koordinatörü Mahmut Kesikminare'yi, ekibini ve bu organizasyonda görev alan yönetici, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen fuar, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim görmekte olan öğrencilerin; ilimizdeki Mesleki ve Teknik Liselerin bünyelerinde bulunan alanlar ve bu alanlarda gösterilen faaliyetler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamayı ve yine bu okulların sunduğu fırsatları ve kariyer olanaklarını değerlendirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.