Üniversitemizde "Can Suyu" Başlıklı Konser Düzenlendi

Üniversitemiz, genç yeteneklerin parladığı, müzik dolu anların yaşandığı bir konserle aydınlandı. Abdullah Enveri Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, gelecek vaat eden sanatçıların kendilerini gösterme fırsatı bulduğu bir platform oldu. Konsere, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Adalet Komisyonu Başkanı Murat Serdar Çakıroğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Coşkun ve müzikseverler katıldı. 

Dr. Öğretim Üyesi Ali Nünükoğlu şefliğinde gerçekleştirilen konser dinleyenleri büyüledi. Alaeddin Yavaşca Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Özgüç Acun Arslan ( Gitar), Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Zeyneb Türkoğlu (Ney), Öğr. Gör. Mustafa Çeken (Kanun) ve Öğr. Elemanı Mücahit Yalçın (Bağlama) ve öğrencilerimiz sahnedeki enerjileriyle, seyircilerin kalplerini kazanmayı başardılar.

Konserde hem Geleneksel Türk Müziğinden seçkin eserler; hem de Halk Müziğimizden sevilen eserler icra edildi. Birbirinden yetenekli icracıların elinde bazen bir ağıt oldu şarkılar bazen neşeli bir öykü… Bu unutulmaz konser, genç yeteneklerin kendilerini gösterme fırsatı bulduğu ve müzikseverlerin yeni sesleri keşfettiği bir platform oldu. 

Can Suyu Konseri, belge takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.