Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi


Üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarında görev yapan ve son bir yıl içerisinde profesör, doçent ve doktor unvanı alan öğretim üyelerine, yeni atanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” düzenlendi.

Üniversitemiz Abdullah Enveri Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başta olmak üzere Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Daire Başkanları ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Karacoşkun, 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde çalışmalarını tamamlayarak görevde yükselme başarısı gösteren, fakülte ve yüksekokullarda profesörlük, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına atanan ve 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Üniversitemizde göreve yeni başlayan öğretim elemanlarını çalışmalarında başarılar dileyerek tebrik etti. On yedi yılda Üniversitemizin büyük ilerlemeler kaydettiğine değinen Karacoşkun akademik yayın üretiminin önemine vurgu yaptı. Yurt içi ve yurt dışında yapılacak olan bütün proje ve araştırmalara sonsuz destek verileceğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım araştırma görevlileri ile öğretim görevlilerine; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil Aldemir ise doktor öğretim üyelerine belgelerini takdim ederek tebrik etti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar doçentlik unvanı alan hocalarımıza cübbelerini giydirdi. Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun profesörlük unvanı alan hocalarımıza cübbelerini giydirerek başarılarından dolayı hocalarımızı tebrik etti.

Program, Rektörümüz Karacoşkun’un devlet kurumlarında 25 hizmet yılını dolduran akademik ve idari personele teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.