Üniversitemizde “2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” Gerçekleştirildi


 
Üniversitemizde, “2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Abdullah Enveri Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Kilis Valisi Tahir Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Adalet Komisyonu Başkanı Murat Serdar Çakıroğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Coşkun, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, Protokol Üyeleri,  İl Müdürleri, Kurum Yöneticileri,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.


Müzik dinletisi ile başlayan programda, saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı okundu. Mezun öğrencilerimiz adına Üniversitemiz birincisi, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü Öğrencisi Abdullah Bölükbaş bir konuşma gerçekleştirdi.  
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun konuşmasında, öğrencilerimizle meslek hayatlarına atılmadan son bir kez daha bir araya gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Mezun öğrencilerimizin Üniversitemizden ayrılıyor olmalarının hüzünlü bir tarafı olsa da onları yurdumuzun çeşitli yerlerinde göreve başlamış olarak görmenin gurur verici olduğunu aktardı. Ailelerinin başarılarında çok önemli bir yere sahip olduğunu; bu idrakle hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

Törende, Kilis Vakfı Temsilcileri, Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk adına Üniversitemiz fakülte ve yüksekokullarında dereceye giren on dört öğrenciye altın hediye etti. Ardından, Fen Bilimleri Alanı’nda Üniversite Birincisi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Programı Öğrencisi Saadettin Arslan’a, Sağlık Bilimleri Alanı’nda Üniversite Birincisi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğrencisi Abdullah Bölükbaş’a, Sosyal Bilimler Alanı’nda Üniversite Birincisi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Öğrencisi Havva Hazal Kuran’a dizüstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin takdimi  ile devam eden program, Üniversite birincisi öğrencimizin mezunlar kütüğüne plaka çakması ve kep atma seremonisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.