Rektörümüz Karacoşkun, Haydar Aliyev Anısına Düzenlenen “5. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi”ne Katıldı

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, ilki 2019 yılında düzenlenen ve bu yıl da beşinci kez Bayburt Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sosyal Bilimler Kongresi (USBK)’ne katıldı.

Haydar Aliyev'in doğumunun 100. yılı anısına düzenlenen sempozyum, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Ahmet Yesevi Üniversitesi, Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi ve Azerbaycan Diller Üniversitesi paydaşlığında ve Bayburt Üniversitesi ev sahipliğiyle gerçekleştirildi. 5. USBK, Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen açılış töreni ve Haydar Aliyev özel oturumuyla başladı. 

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Maden'in konuşmasıyla başlayan açılış töreninde Rektörümüz Karacoşkun da konuşma yaptı. 

Çevrim içi (online) ve yüz yüze olmak üzere hibrit şekilde gerçekleşen sempozyum kapsamında ulusal ve uluslararası nitelikte 278 bildiri sunuldu.