Üniversitemizde “Yeni Logo Lansmanı” ve “Akademik Cübbe Giyme Töreni” Gerçekleştirildi


Üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarında görev yapan ve son bir yıl içerisinde profesör, doçent ve doktor unvanı alan öğretim üyelerine, yeni atanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine “Akademik Cübbe Giyme Töreni” gerçekleştirildi ve Üniversitemizin yeni logosu düzenlenen lansmanla tanıtıldı. 

Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başta olmak üzere Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, İdari Birim Yöneticileri ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve müzik dinletisinin ardından başlayan programın devamında, Öğr. Gör. Kadir Polat ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Ali Genç tarafından tasarlanan ve Üniversitemiz Senatosu’nca oy birliğiyle kabul edilen yeni logonun tanıtımı gerçekleştirildi. Rektörümüz Karacoşkun, açılış konuşmalarında, ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketi dolayısıyla bir yanımızın buruk olduğunu ifade etti ve depremde vefat eden başta öğrencilerimiz olmak üzere bütün kayıplarımız için başsağlığı diledi. On altı yılda Üniversitemizin büyük ilerlemeler kaydettiğine değinen Rektörümüz Karacoşkun, akademik yayın üretiminin önemine vurgu yaptı. Ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde çalışmalarını tamamlayarak görevde yükselme başarısı gösteren fakülte ve yüksekokullarda profesörlük, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına atanan ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde Üniversitemizde göreve yeni başlayan öğretim elemanlarını çalışmalarında başarılar dileyerek tebrik etti. 

Profesörlük ve doçentlik kadrosuna atanan ve unvan alan hocalarımıza cübbelerini giydiren Rektörümüz Karacoşkun, törende yer alan bütün hocalarımıza belge takdim etti. 

Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.