Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, “1 Milyon İstihdam Projesi” Kamuoyu Bilgilendirme Programı’na Katıldı

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen “1 Milyon İstihdam Projesi” Kamuoyu Bilgilendirme Programı’na katıldı. 

Kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında geliştirilen “1 Milyon İstihdam” projesi, sektörün bilgi teknolojileri personeli ihtiyacına büyük oranda karşılık verecek bir çalışma olarak tasarlanmıştır. Bu kapsam dâhilinde kişilerin öz geçmişlerinin dijital ortamda işverenlerin erişimine açık olması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında, bir başka uygulama olan BTK Akademi platformu da bilgi teknolojileri alanında online eğitim hizmeti sunmaktadır. Bu uygulamaya kullanıcılar 1 Milyon İstihdam sistemi veya e-devlet sistemiyle ile giriş yapıp, sistemde yüklü olan derslere kaydolduktan sonra, eğitimleri takip edebileceklerdir.

Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanındaki ilk ve tek “eğitim-istihdam” platformu olarak hayata geçirilen 1 Milyon İstihdam Projesi, BTK Akademi online eğitim platformu entegrasyonu ile ücretsiz online eğitim imkânlarını kariyer sahibi olmak isteyen kullanıcılarına hizmet sunacaktır.