Üniversitemizde “Güvenli Yükseköğretim” Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi


 
Üniversitemizde güvenliğe ilişkin koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kilis Valisi Recep Soytürk, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Belediye Başkan Vekili Mustafa Tohumcu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kerem Uçkan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Selami Akşit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Mehmet Alkan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Gül, TEM Şube Müdürü Ümran Atılır, Asayiş Şube Müdürü Haşmet Günay, Narkotik Şube Müdürü Oktay Demir, Yurt Hizmetleri Müdürü Uğur Tunç, Üniversitemiz İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Turgut Akgün ve Üniversitemiz Güvenlik Müdürü Orhan Ertürk katıldı. 
 
Üniversitemizde, öğrenci yurtlarımızda ve çevresinde meydana gelebilecek olaylarda üniversite güvenliğine yönelik etkin tedbirlerin alınabilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantı, Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda, Üniversitemiz kampüslerinde alınan güvenlik tedbirleri, giriş çıkış kontrolleri, güvenlik personeli sayısı, güvenlik bağlamında alınan eğitimler hakkında da bilgiler verildi.