YÖKAK Değerlendirme Takımı, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamında, Değerlendirme Takımı’ndan oluşan bir heyet, Üniversitemizi ziyaret etti.

Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen ziyarette, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, YÖKAK Dış Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Esra Siverekli, Akademik Değerlendirici Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı, Akademik Değerlendirici Doç. Dr. Esra Doğru Hüzmeli ve Öğrenci Değerlendiricisi Nursena Besnili ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Sonrasında, kalite süreçlerinden sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil Aldemir ve Kalite Koordinatörümüz Doç. Dr. Ali Kestane ile birlikte Değerlendirme Takımı üyeleri, Üniversitemiz Kalite Komisyonu Üyeleri ve Senatörler bir araya geldi. Doç. Dr. Ali Kestane, Üniversitemizin Kalite çalışmaları kapsamında; Liderlik, Yönetim ve Kalite, Eğitim-Öğretim, Araştırma-Geliştirme ve Toplumsal Katkı boyutlarında gerçekleştirilen çalışmaları sundu. Gerçekleştirilen görüşmede, Üniversitemizin kalite çalışmalarının değerlendirilmesi ve izlenmesine yönelik bilgiler paylaşılarak söz konusu çalışmaların iyileştirilmesine yönelik çözüm önerileri getirildi.

YÖKAK Değerlendirme Takımı, Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi ile Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne de ziyaretlerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılan ziyaretler sonrasında , Değerlendirme Takımı üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile  Rektörlük Makamı’nda bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular.

Rektörümüz Karacoşkun, Değerlendirme Takımı üyelerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.