Üniversitemizde 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi


 
Üniversitemizde “2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Kilis Valisi Recep Soytürk, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, Protokol Üyeleri,  İl Müdürleri, Kurum Yöneticileri,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. 
 
Saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, piyano dinletisine yer verildi. Üniversitemiz birincisi olan Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ümmügülsüm Şahin, mezun öğrencilerimiz adına bir konuşma gerçekleştirdi. 
 
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun konuşmasında, öğrencilerimizle meslek hayatlarına atılmadan son bir kez daha bir araya gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Mezun öğrencilerimizin Üniversitemizden ayrılıyor olmalarının hüzünlü bir tarafı olsa da onları yurdumuzun çeşitli yerlerinde göreve başlamış olarak görmenin gurur verici olduğunu aktardı. Rektörümüz Karacoşkun’un konuşmalarının ardından Futbol Turnuvası’nda ilk üçe giren takımlara protokol tarafından madalya ve kupa takdim edildi. 
 
Törende, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanında Üniversite birincisi olan öğrencilerimiz  Ümmügülsüm Şahin, Ahmad Assad ve Bedia Kılıç’a ödül olarak dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ayrıca  Kilis Vakfı Temsilcisi Ahmet Haşim Özyurt, Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk adına dereceye giren öğrencilerimize altın hediye etti.

Fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin takdimi  ile devam eden program, Üniversite birincisi öğrencimizin mezunlar kütüğüne plaka çakması ve kep atma seremonisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.