Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni GerçekleştirildiÜniversitemizin fakülte ve yüksekokullarında görev yapan ve son bir yıl içerisinde profesör, doçent ve doktor unvanı alan öğretim üyelerine, yeni atanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” düzenlendi. 

Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başta olmak üzere Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Daire Başkanları ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve keman ile gitar dinletisinin ardından başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde çalışmalarını tamamlayarak görevde yükselme başarısı gösteren fakülte ve yüksekokullarda profesörlük, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına atanan ve 2021-2022 eğitim öğretim döneminde Üniversitemizde göreve yeni başlayan öğretim elemanlarını çalışmalarında başarılar dileyerek tebrik etti. On beş yılda Üniversitemizin büyük ilerlemeler kaydettiğine değinen Karacoşkun akademik yayın üretiminin önemine vurgu yaptı. Yurt içi ve yurt dışında yapılacak olan bütün proje ve araştırmalara sonsuz destek verileceğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Rektörümüz Karacoşkun, görevde yükselen ve yeni atanan akademik personele belgelerini takdim ederek tebrik etti. Ayrıca devlet kurumlarında 25 hizmet yılını dolduran akademik ve idari personel ile yaptıkları çalışmalarla Üniversitemizin gelişmesine katkı sağlayan çeşitli birim görevlilerine hizmet teşekkür belgesi takdim etti. 

Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.