Üniversitemizde, Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başkanlığında, Üniversitemiz Mercidabık Kampüsü’nde; Ziraat Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nda, Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım ile Ziraat Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan bütün akademik personel katıldı.

Yapılan akademik araştırmaların ve yazılan bilimsel kitapların önemine değinen Karacoşkun; Mercidabık Kampüsü’nün, akademisyenlerimizin bilimsel çalışmalar yapabilecekleri ideal bir ortam sağladığını vurguladı. Kampüs’te açılması planlanan bölümler üzerinde de duran Karacoşkun; iletişim halinde bulunan bölümlerin birbirlerini besleyerek özelde Mercidabık Kampüsü’nü genelde Üniversitemizi daha da ileriye götüreceğini belirtti.

Karacoşkun, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nun ilerleyen dönemlerde fakülteye dönüştürüleceğini ifade etti. Öğrencilerimizin motivasyon seviyesinin oldukça yüksek olduğunu aktaran Karacoşkun; öğrencilerin öğrenmeye son derece açık olduğunu ifade etti. Bu bağlamda öğrencilerin lehine olan her türlü çalışma ve projenin önünü açacaklarını söyledi.  

Toplantının soru cevap kısmında, yeni koleksiyon bağlarının kurulması, okuma salonlarının açılması gibi Mercidabık Kampüsü’nü daha ileriye taşıyacak projeler ve çalışmalar üzerinde duruldu.