İslami İlimler Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başkanlığında, Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Toplantı Salonu’nda, Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil Aldemir ile İslami İlimler Fakültesi’nde görev yapan bütün akademik personel katıldı.

İslami İlimler Fakültemizin öğrenci profilinin son derece iyi olduğunu vurgulayan Karacoşkun, açılan yüksek lisans ve doktora programları ile bu öğrencilerimizin lisansüstü gelişimlerine de katkı sağlanmasının amaçlandığını ifade etti. Ayrıca Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi’nde görev yapan akademisyenlerin, nitelik açısından oldukça güçlü yayınlar gerçekleştirdiklerini; hemen hemen her anabilim dalında bulunan öğretim üyelerinin kendi alanlarında yeterli donanıma sahip olduğunu ve Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi'nin, diğer üniversitelerdeki İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında önemli bir yerinin bulunduğunu belirtti.

Yapılacak projelerin, akademik çalışmaların, üretilen kitapların önemine değinen Karacoşkun; Üniversitemizin görünür olma noktasına bu çalışmaların katkıda bulunacağını ifade etti. İslami İlimler Dergisi’nin tarandığı indekslerle büyük bir başarı yakaladığını ve bu açıdan diğer fakültelerimize de örnek olduğunu belirtti.

Toplantı; Rektörümüz Karacoşkun’un göreve yeni başlayan ve akademik yükselme alan akademisyenlerimize hediye takdim etmesi ile sona erdi.