Üniversitemiz ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası arasında müşterek sosyal ve kültürel faaliyetler, toplantı ve eğitimler düzenlemek ve Üniversitemiz ile Ticaret ve Sanayi Odası arasındaki iş birliğini arttırmak amacıyla protokol imzalandı. Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda imzalanan protokole Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım ile Kilis Sanayi Odası Meclis Başkanı Ökkaş Karcı ve Meclis Üyeleri de katıldı.

Rektörümüz Karacoşkun, üniversitelerin misyonlarından birinin bulundukları şehirlerde kamu-sanayi iş birliği noktasında bir süreç oluşturmak ve eğitim desteği sağlayarak şehrin söz konusu iki dinamiği arasındaki ilişkileri güçlendirmek olduğunu vurguladı. 

Kilis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı H. Mustafa Celkanlı, imzalanan protokol ile birlikte gerçekleştirilecek eğitimlerle Kilis gençlerinin ve kadınlarının önlerinin açılacağını vurguladı ve verdiği destekler dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a teşekkür etti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Mustafa Celkanlı’nın imzaladığı protokol ile Üniversitemiz, Kilis Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan bilgisayar destekli tasarım ve 3D modelleme, girişimcilik, ticari İngilizce, dış ticaret ve benzeri kurslar için eğitimci desteği sağlayacak. 

Protokol ile öğrencilerimizin staj yapacakları yerler konusunda Kilis Ticaret ve Sanayi Odası destek sağlayacak. Yine söz konusu protokol kapsamında iş birliği toplantıları ve ortak sosyal ve kültürel faaliyetler; başarılı sanayici ve iş insanları ile öğrencilerin bir araya gelebilmelerini sağlamak adına kariyer günleri düzenlenecek.