THK Kilis İl Başkanı Rektörümüz Karacoşkun’la Bir Araya Geldi

 

THK Kilis İl Başkanı Uğur Tırnaksız ve THK Kilis Şube Havacılık Rehber Öğretmeni Mehmet Oğul, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Rektörlük Makamı’nda bir araya geldi. 

Görüşmede, Üniversitemizde verilebilecek radyo kontrollü model uçak eğitimi, hava araçları eğitimi ve THK havacılık faaliyetlerine ilişkin tanıtıcı seminer ve sunumların gerçekleştirilmesi gibi konular üzerinde duruldu. Bu bağlamda Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde havacılıkla ilgili kursların açılmasına karar verildi.  

Türkiye’de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmalarında insansız hava araçlarıyla Üniversitemizi temsil edecek öğrencilerimizin yarışmalara katılımları için gereken alt yapıların hazırlanması da görüşülen konular arasındaydı. 

Rektörümüz Karacoşkun, Üniversitemizde havacılık alanında yapılacak her türlü etkinlik ve çalışmayı önemsediklerini ifade etti ve görüşmeden duyduğu memnuniyeti belirterek Uğur Tırnaksız ve Mehmet Oğul’a teşekkür etti.