Üniversitemiz Senatosu Polateli İlçesinde Toplantı Gerçekleştirdi


Üniversitemiz Senatosu Polateli Kaymakamlığı Ekrem Çetin Konukevi Konferans Salonu’nda toplantı gerçekleştirdi.


Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un başkanlığında yapılan Senato Toplantısı’nın ardından Kilis-Polateli Vali Güner Özmen İlkokul ve Ortaokulu yemekhanesinde yemek yendi. Öğle yemeğinde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Polateli Kaymakamı Semih Doğanoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kurtulmuş, Senato Üyeleri ile Kilis-Polateli Vali Güner Özmen İlkokul ve Ortaokulu Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri yer aldı. 


Programın sonraki bölümünde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Halil Aldemir; Polateli Kaymakamı Semih Doğanoğlu ve İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kurtulmuş ile birlikte Kilis-Polateli Vali Güner Özmen İlkokul ve Ortaokulu öğretmenleriyle bir araya geldi. Üniversitemizin yüzünün dışa dönük olduğunu vurgulayan Karacoşkun, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda desteklerde bulunulabileceğini belirtti. Bu bağlamda daha önce tezsiz yüksek lisans programları ile ilgili Millî Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandığını ve uygun bir fiyat üzerinden öğretmenlerin bu programdan yararlandığını belirtti. Bunun yanında özellikle Üniversitemizin Kütüphane ve Kongre Merkezinde yer alan kütüphane, konferans salonu, cep sinemalarında yapılabilecek etkinliklerde kapımızın açık olacağını vurguladı.   

Karacoşkun, programın son bölümünde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere öncelikle hangi mesleğin kendilerini mutlu edeceğini belirlemelerini, ardından bunun için çalışmalarını öğütledi.Kendilerine küçük değil büyük hedefler koymalarını; büyük hedeflerin büyük gelecekler demek olduğunu; öğretmenlerin desteği ve bireysel azimle çok iyi yerlere gelebileceklerini söyledi. Öğrencilerin kendilerini sadece Polateli, Kilis sınırları içerisinde düşünmemelerini; daha geniş bir gelecek misyonuyla bir bakış açısı oluşturmalarını belirtti.