2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Barınma Durumu Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi Senato Salonu’nda öğrencilerimizin barınma durumunu görüşmek üzere toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Kilis Valisi Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Selami Akşit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, İl Emniyet Müdür Yrd. Ahmet Güngör, TEM Müdür V. Mahmut Durgun, Güvenlik Şube Müdür V. Kom. Yrd. Mehmet Sönmez, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Aldemir, Genel Sekreter Necdet Bozgeyik, İMİD Başkanı Turgut Akgün, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Rukiye Arslan katıldı. 

1. Toplantıda, KYK yurtlarında yedek bulunan öğrencilerden geriye kalan 44 öğrencinin geçici süre misafir edilmesine karar verildi.

2. Öğrencilerin barınma problemlerini hızlıca tespit etmek için http://kilis.edu.tr/barinma/ linkinin açılması ve taleplerin bu link üzerinden toplanması uygun görüldü. 

3. Günlük olarak alınan başvuruların ivedilikle değerlendirilerek yurtlara yerleşemeyen öğrencilerin Üniversitemiz Uygulama Oteli, Kilis Polisevi, Kilis Öğretmenevi ve uygun görülen otellerde geçici süre misafir edileceği ifade edildi.

4. Üniversitemiz Merkez Kampüsü, Karataş Kampüsü ve Mercidabık Kampüsünde Barınma Destek Birimlerinin oluşturulmasına ve şahsen başvuran öğrencilere gerekli yönlendirmelerin yapılmasına karar verildi.