Kilis Valisi Recep Soytürk ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun KİTAM’da İncelemelerde Bulundu

Kilis Valisi Recep Soytürk ile eşi Nurdan Soytürk Hanımefendi ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile eşi Şehri Karacoşkun Hanımefendi, Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİTAM) bünyesinde hizmet veren geleneksel el sanatları atölyelerinde incelemelerde bulundu. 

Soytürk, Anadolu’nun kadim şehirlerinden biri olan Kilis’te yer alan konakların Üniversitemizce sanatı destekleme niteliğinde kullanılmasının takdire şayan olduğunu ve Valilik olarak her daim bu tür çalışmaları destekleyeceklerini belirtti. Rektörümüz Karacoşkun, konakların sanat ve zanaat ilişkisinin bir arada yürütülebilmesi bağlamında alınıp restore edildiğini dile getirdi ve Üniversitemiz El Sanatları Bölümünün çalışmalarıyla kısa süre içerisinde bu amaca uygun olarak hem öğrencilerimize hem de halkımıza yönelik hizmet verildiğini ifade etti. 

Programın sonunda, Üniversitemiz yetkin akademisyenlerince üretilen hat, tezhip, minyatür ve ebru çalışmalarından özgün örnekler Valimiz Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk Hanımefendi’ye hediye edildi.