KİTAM Yeni Eğitim-Öğretim Dönemine Hazır

Kurulduğu günden bu yana Üniversitemizin önemli araştırma merkezlerinden biri olan KİTAM, Kilis’in sanat ve zanaat noktasındaki ayrıcalıklarının ve öneminin bilincinde faaliyet göstererek çalışmalarını devam ettirmektedir. 

Öğrencilerimizin ve personelimizin yanı sıra Kilis’in kültürüne ve sanata meraklı olan insanların destek alabilecekleri KİTAM’da, yetenekli akademik kadrosuyla ebrudan minyatüre, tezhipten hat sanatına kadar verilen kurslarla faaliyet gösterilmektedir.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Üniversitemizin her alanındaki gelişmelerine öncülük eden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, akademik ve idari ekibiyle birlikte KİTAM’da incelemelerde bulundu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Rektörümüz Karacoşkun’a Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, Prof. Dr. Halil Aldemir; Lisans Üstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Gülcü, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Kanter, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Doğan, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Altuncu eşlik ettiler. 

Rektörümüz Karacoşkun, verimli çalışmaları dolayısıyla KİTAM Müdürü Doç. Dr. Fatih Bektaş’a teşekkürlerini iletti.