Üniversitemizde “Güvenli Yükseköğretim” Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Üniversitemizde Güvenliğe ilişkin koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kilis Valisi Recep Soytürk, Belediye Başkan Vekili Av. Mehmet Fatih Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı J. K. D. Albay Selami Akşit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Güngör, Güvenlik Şube Müdür Vekili Furkan Sezer, Asayiş Şube Müdürü Ayhan Kelekci, KOM Şube Müdür Vekili Oktay Demir ve Üniversitemiz İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Turgut Akgün katıldı. 

 

Üniversitemizde, öğrenci yurtlarımızda ve çevresinde meydana gelebilecek olaylarda Üniversite güvenliğine yönelik etkin tedbirlerin alınabilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantı, Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. 

 

Toplantıda, Üniversitemiz kampüslerinde alınan güvenlik tedbirleri, giriş çıkış kontrolleri, güvenlik personel sayısı, güvenlik bağlamında alınan eğitimler hakkında da bilgiler verildi.