Üniversitemizde 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

 

Üniversitemizde “2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” gerçekleştirildi. Üniversitemiz 15 Temmuz Meydanı’nda düzenlenen törene, Kilis Valisi Recep Soytürk, Belediye Başkan Vekili Av. Mehmet Fatih Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı J. K. D. Albay Selami Akşit, İl Genel Meclis Başkanı Şıhmehmet Yalçın, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. 

 

Saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Üniversite birincisi İslamî İlimler Fakültesi İlahiyat Bölümü öğrencisi Behiye Ertan’ın konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un ve Kilis Valisi Recep Soytürk’ün konuşmalarıyla devam etti.

 

Rektörümüz Karacoşkun konuşmasında, öğrencilerimizle meslek hayatlarına atılmadan son bir kez bir araya gelmelerinden duyduğunu mutluluğu ifade etti. Her ne kadar bir buçuk yıllık bir süreçte yüz yüze eğitim yapabilme fırsatı bulamamış olsak da kopmadığımızı, yapılan sempozyumlarla, seminerler ve entelektüel söyleşilerle bir araya gelebildiğimizi belirtti. Karacoşkun, konuşmasının sonunda öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. 

 

Vali Recep Soytürk ise eğitimin yüz yüze olmayışının hem öğrencileri, hem eğitmenleri hem de velileri olumsuz etkilediğini vurgulayarak öğrencilere yaptıkları işi sevmelerini ve çok çalışmalarını öğütledi. 

 

Protokol konuşmalarının ardından, Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri alanında Üniversite birincisi olan öğrencilerimiz Aynur Boz, Beyza Merve Sağlam ve Behiye Ertan’a ödül olarak dizüstü bilgisayar verilerek başarı belgeleri takdim edildi. 

 

Fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin takdimi ile devam eden tören, kep atma seremonisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekimiyle sona erdi.