Kilis Aktif Yaşam Merkezi Müdürü Nadide Öztürk Rektörümüz Karacoşkun’la Bir Araya Geldi

 

Kilis Aktif Yaşam Merkezi Müdürü Nadide Öztürk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Rektörlük Makamı’nda bir araya geldi. Öztürk, GAP desteğiyle 105 kadın 23 erkekten oluşan 60 yaş üstü katılımcılarla birlikte gerçekleştirdikleri aktiviteler hakkında bilgiler verdi. Halk Eğitim Merkezinden görevlendirilen eğitmenler eşliğinde spor, müzik, el işi, sağlık okur-yazarlığı gibi alanlarda yapılan etkinliklerle yaşam kalitesini arttıran 60 yaş üstü katılımcıların psikologlar tarafından da desteklendiğini belirtti. Katılımcıların yeniliğe ve eğitime son derece açık olduğunu vurgulayan Öztürk, Üniversitemiz ile yürütülebilecek çalışmalar üzerinde durdu. 

Rektörümüz Karacoşkun, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Yaşlı Bakım Programı’ndan bahsetti ve Üniversitemizin bu proglamla da sınırlı kalmayacak şekilde yaşlılarımızın hayatını güzelleştirecek proje ve etkinlikleri destekleyeceğini vurguladı. 

Bu bağlamda ortak yapılabilecek projelerin konuşulduğu görüşmenin sonunda Rektörümüz Karacoşkun, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Nadide Öztürk’e teşekkür etti.