III. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Üniversite Kütüphaneleri Toplantısı

Üniversitemizde III. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Üniversite Kütüphaneleri toplantısı yapıldı.

Toplantıya Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde bulunan 18 devlet üniversitesi ve bir özel üniversitenin kütüphane ve dokümantasyon daire başkanları ile birer kütüphaneci personel katıldı. Aralarında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve ANKOS yönetim kurulundan misafirlerinde bulunduğu toplantıya 12 adet firma sunumları ve sponsorluklarıyla destek verdi.

Toplantı,  Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç’in açılış konuşmasıyla başladı. Böyle bir toplantının hem kendi üniversitemiz için hem de katılan diğer üniversiteler için oldukça yararlı olacağını belirten Güvenç, toplantıyı organize eden Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sait Korkmaz’a teşekkür etti.

Düzenlenen toplantıda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi üniversite kütüphanelerinin dünya standartlarında bilgi merkezleri olmaları konusunda neler yapılabileceği, hangi teknolojilerden yararlanılabileceği, e-derme geliştirme, iş birliği ve mevcut problemler gibi konular tartışıldı. Alınan kararlar bir sonuç bildirgesiyle yazılı hale getirildi.

Toplantı sonunda katılımcılar için Gaziantep gezisi gerçekleştirildi.