Üniversitemiz Kütüphanesi’nden Gelişim Atağı

   Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi çağın gerektirdiği şekilde üniversitenin akademik ve bilimsel gelişimini desteklemeye devam ediyor. Kullanıcı odaklı hizmet anlayışıyla hareket eden kütüphane, bünyesine eklenen yazılım, donanım ve artan basılı elektronik materyal sayısıyla kuruluşundan bu yana hızlı bir gelişim gösteriyor.

   Üniversitemiz Kütüphanesi,  görme engelli öğrenciler için satın alınan kitap okuma makinesi, ekran büyütme makinesi ve bu öğrenciler için bilgisayar kullanımını olanaklı kılan yazılımlar, güncel bir otomasyon programı, daha seri ve kaliteli ödünç-iade işlemi için kütüphane donanımına dahil edilen posbank  cihazı, elektronik dermeye dahil edilen, 152 adet farklı bilim dallarını kapsayan elektronik kitap, akademisyen, idari personel ve öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda dermeye bu yıl eklenen yaklaşık 2000 adet basılı materyal ile tüm kullanıcılara hizmet veriyor. Hafta içi her gün 20:00 ‘a kadar hizmet veren kütüphaneden tüm kamu personeli de faydalanabiliyor.

   “Üniversite kütüphaneleri, üniversitelerin kalpleridir.” diyerek kütüphane hizmetlerine verilen öneme ve bu konuda gelinen son noktaya dikkat çeken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç yaptığı açıklamada: “2012 yılı itibariyle gerçekleştirilmesi düşünülen yenilikler ile kullanıcıların  daha sağılıklı bir şekilde bilgiye erişimi sağlanacaktır. Bununla birlikte Sayın Mehmet Sanlı’nın  yaptırmış olduğu mevcut  binanın birinci katı da kütüphane hizmetleri için kullanılarak toplam 1.200 m2 kapalı alanda , önümüzdeki yıllarda ise yapılması planlanan bilgi merkezi binasına taşınarak daha refah bir ortamda hizmet verilecektir.”dedi.


1

2

3

4

5

6