Kütüphaneler Haftası Etkinliği

Üniversitemiz ve Kilis İl Halk Kütüphanesi iş birliği ile Kütüphaneler Haftası olması sebebiyle Yenileşim ve Kütüphaneciler programı düzenlendi.

Alaeddin Yavaşca Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Kilis İl Protokolü, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi öğrencileri, İlimizdeki liseler ve ilköğretim okullarından öğrenciler katıldı.

Bir dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hüseyin Kara 1964’ten bu yana kutlanan Kütüphaneler Haftası ile ilgili bilgi verdi. Kilis Valisi Sayın Süleyman Tapsız kitap okumanın önemi ve kitap sevgisi ile ilgili bir konuşma yaptı. Programda son olarak ise Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, kütüphane tarihi ve tarihteki ilk kütüphanelerden bahsederek Osmanlı, Yakınçağ ve günümüz kütüphanelerinden örnekler verdi.

Ödül töreni ile devam eden programda Üniversite Kütüphanesi üyesi olan Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden Öznur Ortataşçı, Bilgisayar İşletmeni Halil Tosun; İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’ne bağlı olan Halk Kütüphanesi üyesi Polateli İlçe Müftüsü Bestami Yırtıcı, Çocuk Kütüphanesi üyesi TOKİ İlköğretim Okulu öğrencilerinden Zehra Topal çeşitli hediyeler aldılar.

Ödül töreninin ardından Alaeddin Yavaşca Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda Kitap Sergisi açıldı ve verilen kokteyl ile program sona erdi.