Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni Yapıldı


 

     Kurban Bayramı nedeniyle üniversitemizde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Genel Sekreter Necdet Bozgeyik, üniversitemizin akademik ve idari personeli katıldı.

 

     Rektör Karacoşkun, tüm personelle bayramlaşmasının ardından bir konuşma yaptı. Konuşmasında öncelikle tüm katılımcıların bayramını kutlayan Rektör Karacoşkun, herkesin sevdikleri ve aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu daha nice bayramlar geçirmeleri dileğinde bulundu.

 

     Rektör Karacoşkun, üniversite sosyal tesislerinin yeniden yapılandırılması, üniversitede hizmet verecek kreş ve gündüz bakımevinin açılması, akademik birimlerin oluşturulması, akademik çalışmaların desteklenmesi, lojman ve altyapı hizmetleri gibi konularda gerçekleştirilen ve hedeflenen projeler hakkında bilgi verdi    

    

     Bu çalışmaların bir süreç işi olduğunu belirten Rektör Karacoşkun, ilerleyen dönemlerde Mercidabık Kampüsünde AB destekli modern bir seranın inşası, Karataş Kampüsünde kapalı spor salonunun yapılması, üniversite çocuk akademisinin kurulması, personel için yeni lojmanların yapılması gibi projelerin de planlandığını ifade etti.