Üniversitemiz ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü

 

     Üniversitemiz ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Kilis 7 Aralık Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun'un ve Milli Eğitim Bakanlığı adına Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın imzaladığı protokolde, eğitimde teknoloji konusunda işbirliğinin sağlanması kararlaştırıldı.

 

     Tırnakçı daha önce de birçok üniversiteyle bu tür protokol anlaşmaları yaptıklarını, protokolün asıl amacının ise mezun olacak öğretmen adaylarına eğitimde teknolojiyi nasıl verimli kullanacaklarını öğretmek olduğunu belirtti. Üniversitemizle imzalanan bu protokol kapsamında hem öğrencilere teknoloji kullanımının eğitimi verileceğini hem de içerik yönetimi hakkında bilgi verileceğini belirtti. Bu konuda akademisyenlerimizden istifade edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

     Rektörümüz Karacoşkun ise teknolojinin hayatımızda büyük önem taşıdığını belirterek bu protokol anlaşması ile öğrencilerin teknolojiyi doğru kullanma noktasında bilinçleneceğini ve bunun öğrencilerin meslek hayatlarına katkı sağlayacağını ifade etti.